DÜZCE’DEKİ ÇÖP SORUNU ÇÖZÜLDÜ

0

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce’nin Yığılca ilçesine bağlı Hecinler köyünde bulunan ve uzun süre tartışmalara neden olan çöp depolama alanı ile ilgi sorunların çözüme kavuşturulduğunu belirterek, “Biz sorunları çözen ve iş yapan bir partiyiz. Biz sorunları, torunlara bırakmayan bir partiyiz. Bizim sadece dilimiz çalışmıyor. Bizim kafamız çalışıyor.”

 

Kentte uzun süre tartışılan ve eylemler yapılarak durdurulmaya çalışan Hecinler köyündeki çöp depolama alanına giden Özlü, burada vatandaşlarla görüşerek sorunlarını dinledi.

 

Burada köylülere hitaben bir konuşma yapan Özlü, çöp konusunda il yöneticileri ile birlikte İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresine (İSKİ) giderek yöneticilerle bir görüşme yaptıklarını ve çözüm konusunda önemli girişimler yaptıklarını söyledi.

 

İSKİ Genel Müdürü ile görüşmelerin sonunda Düzce’nin çöpünün yakılarak imha edilmesi konusunda kararlar aldıklarını dile getiren Özlü, ” Bundan sonra Düzce’ye kurulacak tesis, çöp yakma tesisi olarak planlanacak. Bölgede yapılması planlanan ve 3 köyümüzün arzu etmediği tesis artık kullanılmayacak. Bu bölge artık çöp toplama alanı olarak gündemde değil. Artık hiç bir zamanda gündeme gelmeyecek.” dedi.

 

Bölgeye daha önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geldiğini ve bir takım söylemlerde bulunduğunu hatırlatan, Özlü, şöyle konuştu:

“Kemal Kılıçdaroğlu ve Mahmut Tanal buraya geldi. Sayın Tanal ile ben mecliste görüşüyorum. Karşılıklı konuşurken gayet olumlu konuşuyor, fakat kürsüye çıkınca şaşırıyor. Bir sorunları çözen ve iş yapan bir partiyiz. Biz sorunları, torunlara bırakmayan bir partiyiz. Bizim sadece dilimiz çalışmıyor. Bizim kafamız çalışıyor. Biz çalışıyoruz. Buradaki sorunu çözdük. Şimdi bakalım ne söyleyecekler. ”

 

Özlü, köylülerle bir müddet sohbet etmesinin ardından bölgeden ayrıldı.

Comments are closed.