“DÜZCE’DE HEMŞEHRİLERİMLE BAYRAMLAŞTIM”

0

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, bayramlaşma programında yaptığı konuşmada Suruç ilçesinde seçim çalışmalarını yürüten AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın da aralarında bulunduğu gruba yapılan saldırı kınadı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, memleketi Düzce’de Valilik, ardından AK Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

Düzcelilerin yoğun katılımın gösterdiği Valilik bayramlaş töreninde konuşan Bakan Faruk Özlü, Suruç’ta AK Parti heyetine yapılan saldırıyı kınayarak “AK Parti Milletvekilimiz İbrahim Halil Yıldız ve AK Partili arkadaşlarımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Hayatını kaybeden arkadaşlarımıza Allah’tan Rahmet diliyorum. Hiçbir siyasi görüş insan hayatını hiçe sayacak kadar değerli değildir. Yapılan bu saldırı tahammülsüzlüğün bir göstergesidir ve biz bunu şiddetle kınıyoruz. Bu saldırıyı yapanların adalet önünde hesap vermelerini diliyoruz” diye konuştu.

“Düzce demografik yapısı ile örnek bir şehirdir”

Bakan Faruk Özlü, Düzce’de bir çok etnik kökenin kavga etmeden barış içerisinde yaşadığı bir şehir olduğunu işaret ederek “Bakın burada her siyasi partiden insanlar var. Hep beraber bayramı kutluyoruz. Bizim siyasal görüşlerimiz ayrı, farklı olabilir ama bayramlarda bir araya geliyoruz. Birlik ve beraberlik içinde bayramımızı kutluyoruz. Bu çok güzel bir durum. Düzce yapı olarak çok farklı bölgelerden gelen çok farklı kesimlerin yaşadığı bir şehirdir. Bakın esasen Düzce, Osmanlının demografik yapısını yansıtıyor. Düzce’de barış içinde kavga etmeden yaşıyorlar. Farklılıkları birlikte yaşatan bir kültüre sahibiz Düzce örnek ve marka bir şehirdir. Bütün Türkiye’ye örnek olması gereken bir şehirdir” ifadelerinde bulundu.

“İkinci bayramı 24 Haziranda kutlayacağız”

Bakan Faruk Özlü Valilik bayramlaşma töreninin ardından AK Parti İl teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı tek tek vatandaşların bayramını kutladı. Burada yaptığı konuşmada ise Bakan Özlü, “Bakın bugün bayram ve bir seçim süreci içindeyiz. İnşallah 24 Haziran ikinci bayramı kutlayacağız. AK Partinin zaferini kutlayacağız. Bu azimle çalışıyoruz. Daha çok çalışacağız, daha büyük işler başaracağız. Parti ayrımı gözetmeksizin çalışıyoruz. Bize gelen talepler hangi partiden gelirse gelsin yapmaya çalışıyoruz. Çünkü seçildikten sonra bütün Düzce’yi temsil ediyoruz. Biz ayrım yapmıyoruz, bu seçimde de başka partilere oy vermiş vatandaşlarımızdan oy istiyoruz. Bütün Düzce’yi kucaklamak istiyoruz. Biz Düzce’nin tamamına talibiz, herkesten oy istiyoruz” diyerek herkesin bayramını kutladı.

Bakan Faruk Özlü partililer ile daha sonra ilçelerde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldılar.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Bizim partimiz, bizim ittifakımız sevgi ve şefkat ittifakıdır. Karşı ittifak nefret, yıkım ittifakıdır. Bunları birbirinden ayırmamız gerekiyor. Birisi yapım ekibi, diğeri yıkım ekibidir.” dedi.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere kente gelen Özlü, bayramlaşma programları öncesinde Aydınpınar köyünde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nce birinci etabı tamamlanan Aydınpınar Şelaleleri’ni inceledi.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Özlü, daha sonra köyün Kızılcapınar mevkisinde düzenlenen 3. Geleneksel Aydınpınar Köyü Yağlı Güreşleri’ni izledi. Burada vatandaşlarla bayramlaşan Özlü, er meydanındaki güreşçilere de başarı diledi.

Bakan Özlü’ye, AK Parti Düzce milletvekilleri Fevai Arslan ve Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin eşlik etti.

“Bizim ittifakımız sevgi ve şefkat ittifakıdır”

Özlü, daha sonra Yığılca ilçesine geçerek, ilçe merkezinde bulunan parkta vatandaşların bayramını kutladı.

Vatandaşlarla burada sohbet eden Bakan Özlü, AK Parti’nin hizmetlerinin devam ettiğini belirterek şöyle konuştu:

“24 Haziran’da sandığa gittiğimizde 2 tane pusula olacak. Bunlardan birisi Cumhurbaşkanlığı için, bunda da 2 ittifak bir de başka bir parti var. Bizim adayımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bir de birbirine benzemeyen, hiçbir ortak değeri olmayan birtakım partilerin bir araya gelmesi ile oluşturulan ittifaklar var. Açıkça sormak istiyorum, Saadet Partisi’nin dünya görüşü ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin dünya görüşü bir midir? Mukayese edin, bir CHP’li vatandaşımız ile Saadet Partili vatandaşımız arasında hangi ortak değer vardır ki, bunlar ittifak etmişlerdir? Bunların hiçbir ortak tarafı yoktur, hiçbir ortak değerde mutabık değillerdir. Maalesef, bunlar sadece Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile ittifak etmişlerdir. Bizim partimiz, bizim ittifakımız sevgi ve şefkat ittifakıdır. Karşı ittifak nefret, yıkım ittifakıdır. Bunları birbirinden ayırmamız gerekiyor. Birisi yapım ekibi, diğeri yıkım ekibidir.”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 24 Haziran seçimlerine ilişkin, “Bu seçim, Türkiye’de yeni sistemin yürürlüğe gireceği ilk seçim olacak. Diğer seçimlerden farklı, diğer seçimlerde hükümetler değişirdi veya değişmezdi. Bu seçimde sistem değişiyor.” dedi.

Özlü, Düzce’nin Çilimli ve Gölyaka ilçelerinde düzenlenen bayramlaşma programlarına katıldı.

Gölyaka ilçesinde konuşan Bakan Özlü, 24 Haziran seçimlerinin diğer seçimlerden farklı olduğunu, Türkiye’de yeni bir sistemin hayata geçeceğini söyledi.

Bakan Özlü, bu sistemi daha çok çalışmak, daha hızlı çalışmak ve kamu hizmetlerini daha hızlı görmek için getirdiklerini belirterek, “24 Haziran yeni sistemin başlangıcı olacak. Dolayısıyla bu seçim, Türkiye’de yeni sistemin yürürlüğe gireceği ilk seçim olacak. Diğer seçimlerden farklı, diğer seçimlerde hükümetler değişirdi veya değişmezdi. Bu seçimde sistem değişiyor. Yaptığımız ve yapacağımız işler var. 16 yıldır iktidardayız, 16 yılda, 80 yılda yapılamayanların 2-3 katı işler yaptık. Bölünmüş yollar, 6 bin kilometre yol vardı, 26 bin kilometre yol biz yaptık. Bundan sonraki süreçte de, bir şey yapılacaksa emin olun ki bunu yine AK Parti yapar.” şeklinde konuştu.

 

“Bizim partimizin, siyasi kadromuzun farkı çalışkan bir kadro olmamızdır. Biz bütün işlerimizi hesaba, kitaba dayalı olarak yaparız.” diyen Özlü, şunları kaydetti

“Asla ve kat’a hesapsız, kitapsız hiçbir iş yapmayız. Diğer partilere bakıyoruz, hiçbir hesap, kitap yok. Hiçbiri hesaba, kitaba dayanmıyor. Örneğin CHP’nin seçim beyannamesinin, yapılan vaatleri dikkate aldığınızda 200 ila 400 milyar lira arasında bir tutar ortaya çıkıyor, hiçbir hesap, kitap yok. Nereden, nasıl vereceksin, nasıl ve nereden bulacaksın? Biz vizyoner bir partiyiz, bizim 2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var. İnşallah önümüzdeki dönemde Türkiye’nin şahlandığını, ayağa kalktığını ve gayrisafi milli hasılasının ikiye katlayacağımızı hep beraber göreceğiz.”

“Muharrem Bey dersine çalışmıyor”

Özlü, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin yerli otomobil ile ilgili sözlerine ilişkin şunları söyledi:

“Muharrem Bey konuşuyor, anlatıyor. Bakın, ‘Ben bu projeyi durduracağım. Ben bunun beynini yapacağım, kaporta yapmayacağım’ dedi. Muharrem Bey dersine çalışmıyor. Bizim yürüttüğümüz projede, elektrikli ve akıllı sürüş sistemlerine sahip otomobil tasarlıyoruz. Tüm dünyadaki trend elektrikli otomobile doğrudur. Amerika’da, Çin’de, Avrupa’da, tüm şirketler yeni teknolojiler peşinde koşuyor. Artık içten yanmalı motorların sonuna geldik, elektrikli, egzoz emisyonu sıfıra yakın, sessiz çalışan, yakıt tüketimi çok düşük otomobil sistemine çalışıyoruz. Üzerinde çalıştığımız proje bu şekilde bir projedir. Dersine çalışmayan, karnından konuşan, yuvarlak laflarla ortamı savuşturan insanlara itibar etmeyin.”

 

 AA

Görüntü için ftp adresi

Adres: ftp://212.174.38.248:60621

Kullanıcı adı: sanayibasin

Parola     : **Vdw98Wm1**

 

 

Comments are closed.