‘BOĞAZİÇİ BELEDİYESİNİN BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA KATILDIK,YIĞILCA İLÇESİNİ ZİYARET ETTİK’

0

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Türkiye her şeye rağmen, bütün zorluklara, çevremizde gelişen olumsuzluklara rağmen, içerideki ve dışarıdaki hainlere rağmen büyüyor. Türkiye büyüyecek. Bu büyüme devam edecek. Kimsenin Türkiye’nin büyümesini engellemeye gücü yetmeyecek.” dedi.

 

Boğaziçi Belediyesinin bayramlaşma programına katılan Bakan Özlü, burada yaptığı konuşmada, gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

 

Türkiye’nin büyümesi için çalıştıklarını aktaran Özlü, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin güçlenmesi için çalışıyoruz. İnşallah bu sene içerisinde yüksek oranda bir büyümeyi yakalayacağız. Yılın ilk çeyreğinde Türkiye yüzde 5 oranında büyüdü. Türkiye sanayisi, tarımı ve hizmetleri ile büyüyor. İnşallah ikinci çeyrekte daha güçlü bir büyüme oranı yakalayacağız. Üçüncü çeyrekte yüzde 6’lar çerçevesinde büyüme oranı bekliyoruz. Toplamda baktığımızda bu sene, Avrupa Birliği ülkeleri ortalamasından, OECD ülkeleri ortalamasının üstünde, yaklaşık iki katı bir büyüme bekliyoruz.”

 

Türkiye’nin geliştiğini ve büyüdüğünü kaydeden Özlü, “Türkiye her şeye rağmen, bütün zorluklara, çevremizde gelişen olumsuzluklara rağmen, içerideki ve dışarıdaki hainlere rağmen büyüyor. Türkiye büyüyecek. Bu büyüme devam edecek. Kimsenin Türkiye’nin büyümesini engellemeye gücü yetmeyecek.” diye konuştu.

 

Bakan Özlü, ayrıca kentteki bayramlaşma programları çerçevesinde Yığılca ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Comments are closed.