BAKAN ÖZLÜ, TEMİZ GELECEK FONU ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILDI

0

TEMİZ GELECEK; TEMİZ TEKNOLOJİDE”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Ankara’da Küresel Temiz Teknolojiler İnovasyon Programı ödül törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Bakan Özlü, sözlerine, “Böylesi önemli bir konuda, desteklerini esirgemeyen ve öncü bir rol üstlenen Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı’na, şükranlarımı sunuyorum” diyerek başladı.

“Yaşadığımız Dünyayı Dikkate Almazsak, Bedelini Yine Biz Öderiz”

“İnsanlık tarihi, bir anlamda insanın doğayla ilişkisinin, mücadelesinin de tarihidir” diyen Bakan Özlü; Bu tarih bize öğretmiştir ki; yaşadığımız dünyayı dikkate almazsak, bedelini yine biz öderiz.

Dolayısıyla; gelişirken, değişirken ve büyürken, gelecek nesillere, yaşanabilir bir dünya bırakmamız gerekiyor. İşte bu açıdan Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı öncülüğünde yürütülen, pek çok kurum ve kuruluşumuzun paydaş olduğu bu proje, umut vericidir.
Küresel Temiz Teknolojiler İnovasyon Programı kapsamında, çevreye yönelik risklere çare olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Temiz Gelecek; Temiz Teknolojide”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü sözlerini şöyle

tamamladı;
“Her zaman ifade ettiğimiz gibi; gelecek teknolojide, gelecek ARGE’de, gelecek İnovasyonda, Ama temiz gelecek; temiz teknolojide. Temiz gelecek; temiz teknolojileri sağlamak için geliştirilecek olan ARGE’lerde, inovasyonlarda.
İşte bunu sağlamak için yola çıkan kurum ve kuruluşlarımızı, bu yönde çalışan KOBİ’lerimizi, işletmelerimizi gönülden tebrik ediyorum.
Temiz teknoloji için çalışan firmalarımızın ödüllendirilmesi, bu anlamdaki

farkındalığın artırılmasında son derece önemlidir.

İnanıyorum ki; bu tür programlar sayesinde, temiz teknolojiden ilham alan iş fikirleri, ticari hayatta çok daha fazla karşılık bulacak.

“Temiz Teknoloji Girişimlerini, Desteklemeye Devam Edeceğiz”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak; temiz teknoloji girişimlerini, bundan sonra da artan bir oranda desteklemeye devam edeceğiz.

Bilim Merkezi, Teknoloji Üssü, İleri Sanayi Ülkesi Türkiye hedefimize, tertemiz bir şekilde ulaşmak için, üzerimize ne düşerse yapacağız.
Bu vesileyle; Küresel Temiz Teknolojiler İnovasyon Programı’nın, temiz bir geleceğe ulaşmamızdaki rolünden, büyük memnuniyet duymaktayım.
Bu amaca destek olan bütün kişilere ve kurumlara, huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederim. Program çerçevesinde ödül almayı hak kazanan girişimcilerimizi kutluyorum.”

Bakan Özlü daha sonra başarılı girişimcilere ödüllerini verdi
Görüntü için ftp adresi

Adres: ftp://212.174.38.248:60621

Kullanıcı adı: sanayibasin

Parola     : **Vdw98Wm1**

 

Comments are closed.