BAKAN ÖZLÜ “KASTAMONU GÜNLERİ” ETKİNLİĞİNE KATILDI

0

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın ziyaretlerini engellemesine ilişkin, “Gönlümüz arzu eder ki bu gerginlik kısa sürede biter, eski günlere döneriz.” dedi.

 

Bakan Özlü, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen “Kastamonu Günleri” etkinliğine katıldı.

 

Faruk Özlü, etkinliğin ardından basın mensuplarının, Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın ziyaretlerini engellemesine ilişkin bir soru üzerine, “Bugün Hollanda’da seçim var. Türkiye büyük bir devlettir ve Türkiye’nin devlet gelenekleri vardır. Biz devlet gelenekleri olan bir ülke olarak, reaksiyonlarımızı anlık vermeyiz, uzun dönemleri düşünürüz. Gönlümüz arzu eder ki bu gerginlik kısa sürede biter, eski günlere döneriz.” diye konuştu.

 

AB Adalet Divanı’nın başörtüsü kararına ilişkin soru üzerine de Özlü, “Çok yanlış, Avrupa medeniyetinin temel değerleriyle uyuşmayan bir karar. Ben bu kararın siyasi olduğunu düşünüyorum. Son zamanlarda bütün dünyada Avrupa’da, Amerika’da İslam’a karşı bir hareket, bir eylem var. Onun bir parçası olarak değerlendiriyorum.” ifadelerini kullandı.

Comments are closed.