BAKAN ÖZLÜ, GÖLBAŞI İLÇE KONGRESİNE KATILDI

0

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü,  Adıyaman’daki temasları kapsamında katıldığı partisinin Gölbaşı ilçe kongresinde, 15 yıllık AK Parti iktidarının, görkemli başarılar dönemi olduğu kadar büyük kavgaların da dönemi olduğunu söyledi.

 

Terör örgütüyle yapılan mücadeleye değinen Özlü, “Biz tüm bölgelerimizi kalkındırmaya çalışırken, onlar, özellikle bu bölgeyi geri bırakmak için insanlıktan nasibini almamış piyonlarını devreye sokup şehirleri yakıp yıktılar. Biz her yeri birbirine bağlayacak yollar döşerken, onlar, şehirlere hendekler kazıp bu bölgenin umutlarını gömmeye çalıştılar. Ama bu ülke ile ilgili tek hayalleri bölmek olanlara da geçit vermedik” diye konuştu.

 

Ayrım gözetmeksizin Türkiye’nin her bölgesinin aynı huzur ve aynı gelişmişlik düzeyinde olmasını istediklerini dile getiren Özlü, “Bölgesel dezavantajları avantaja çevirecek özel teşvikleri, projeleri bunun için geliştirdik. Bundan sonraki yolumuz da aynı olacak. İşte asıl korkuları bu. Çünkü biliyorlar ki biz bunu yapacak güçteyiz.Tüm bunlar güçlü siyasi irade, ileriyi gören bir vizyon, akıllı politikalarla olacaktır. Bakan olarak ben diyorum ki, bilimin, teknolojinin ve bunlarla desteklenmiş sanayinin coğrafyası olmaz. Dezavantajı avantaja çevirmek akıl ve irade işidir. Bizim onu yapacak aklımız da var, altyapımız da var, irademiz de var.”

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Bakan Özlü’ye yöresel kilim hediye etti.

Kongreye, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve partililer katıldı.

 

AA

Comments are closed.