BAKAN ÖZLÜ, ÇELİK ÜRETİCİLERİNİ DİNLEDİ

0

Türkiye Çelik Üreticileri Derneği İle İstanbul’da biraraya gelen Bakan Özlü sektörün sorunları ile ilgili bilgi aldı.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, demir çelik üreticileri ile bir araya gelerek sektörün sorunlarını dinledi.

Bakan Özlü, İstanbul’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “13. Uluslararası Demi·r-Çeli·k ve Döküm Teknoloji·, Maki·na ve Ürünleri· İhti·sas Fuarı-ANKIROS 2016″nın açılışı öncesi demir çelik sektörü yetkilileri ile bir araya geldi.

Demir çelik üreticileri ile buluşan Özlü, sektör sorunlarını dinleyerek, yapılması gereken çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Verilen bilgiye göre basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede, üreticiler sektör sorunları hakkında bir sunum yaptı. Bakan Özlü’den kalitesiz ürün ithalatının engellenmesi, çevre katkı payı uygulamasının kaldırılması, elektrik enerjisi maliyetlerinin düşürülmesi, Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu (AKÇT) Serbest Ticaret Anlaşması’nın revize edilmesi, dahilde işleme rejimi mevzuatının amacı dışında kullanılmasının önüne geçilmesi ve Türkiye’nin imzalamayı planladığı ticaret anlaşmaları ile ilgili taleplerini iletti.

Üreticiler taleplerinin 2017-2021 yıllarını kapsayacak “Türkiye Demir Çelik Ve Demir Dışı Metaller Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı” çerçevesinde dikkate alınmasını istedi.

Toplantıya Türkiye Çelik Üreticileri Derneği (TÇÜD) Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, TÇÜD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hasan Çolakoğlu ve TÇÜD Genel Sekreteri Veysel Yayan da katıldı.

Leave A Reply