BAKAN ÖZLÜ, AK PARTİ’NİN KARS’TA DÜZENLEDİĞİ SİYASET AKADEMİSİ’NE KATILDI

0

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Kars’ta düzenlenen AK Parti Siyaset Akademisinde Bilim merkezi teknoloji üssü ileri sanayi ülkesi Türkiye konulu ders verdi.

Bakan Özlü burada yaptığı konuşmada, “AK Parti Siyaset Akademisi, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan kadroları yetiştirmek için hayata geçirildi. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kurulan ve 2008’de faaliyete başlayan AK Parti Siyaset Akademisi, siyasetin çıtasını her geçen gün yükselten bir merkez haline gelmektedir” dedi.

“Bilginin tek hâkim güç olduğu günümüzde, siyaseti bilgiden bağımsız bir şekilde düşünemeyiz” diyerek sözlerine devam eden Bakan Özlü, “Nasıl ki; bilimin ve teknolojinin merkezine Ar-Ge ve İnovasyonu koyduysak, siyasetimizi de bu iki kavramla güçlendiriyoruz. 16 yıldır pek çok ilkle damga vuran AK Parti; kurumsallaştırdığı ve sürekli hale getirdiği Siyaset Akademisi ile de yine farkını ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.

 

“TÜRKİYE 24 HAZİRAN’DA, ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASINA, HIZLA YAKLAŞIYOR”

Bakan Özlü sözlerine şöyle devam etti;

“Tarihi dönemeçler, tarihi sorumlulukları da beraberinde getirir.

işte o tarihi dönemlerden birini yaşıyoruz. Çünkü Türkiye 24 Haziran’da, önemli bir dönüm noktasına, hızla yaklaşıyor.

Türkiye’yi bu kritik virajdan başarıyla geçirecek kadrolar, sizlersiniz.

En alttan en üste, AK Parti teşkilatlarında görev alan, partimize gönül verenler, tarihi bir sorumlulukla karşı karşıyadır.

24 Haziran Seçimleri; AK Parti kadrolarının, her zamanki çalışkanlığı, vatan sevgisi, hizmet inancı sayesinde, mutlaka başarıyla tamamlanacaktır.”

 

“2023’TE TÜRKİYE, DÜNYANIN EN BÜYÜK EKONOMİLERİ ARASINA GİRECEK”

 “16 yıllık iktidarımızda Türkiye’yi yeniden inşa ettik, çözülemez denen kronikleşmiş sorunları çözdük” diyen Bakan Özlü, “Günü kurtaran değil, geleceği kuran bir vizyonla, bize verilen iktidar gücünü milletimizin ve devletimizin refahı ve geleceği için kullandık. Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023 yılını, büyük gelecek vizyonumuzun ilk durağı olarak kabul ettik. 2023 hedeflerimizi belirleyip, ülkemizi o hedefe taşımak için tüm projeksiyonumuzu hazırladık. İnşallah 2023’te Türkiye, dünyanın en büyük ekonomileri arasına girecektir. Bölgesel lider ve küresel oyuncu olma hedefine hızla ilerleyen Türkiye, artık bölgesinde lider bir ülke haline gelmiş, küresel oyuncu olarak da hak ettiği yeri almaktadır” ifadelerini kullandı.

 

“BİZİM DURMAK YA DA YORULMAK GİBİ BİR LÜKSÜMÜZ YOKTUR”

Bakan Faruk Özlü sözlerine şöyle devam etti;

“16 yılda ülkemizin ekonomisini nasıl sağlam temellere oturttuğumuz, nereden nereye getirdiğimiz ortada.

16 yıl önce, kişi başına düşen mili gelir 3 bin 500 dolarken, şimdi 11 bin dolar oldu.

2018’de 170 milyar dolar ihracat hedefi koyduk, inşallah o hedefi de tutturacağız.

Türkiye’de ihracat yapan il sayısı, bir elin parmaklarını geçmiyordu. Artık 81 ilimizin tamamı ihracat potansiyeline kavuştu. Dünyada pek çok ülke, ekonomik krizlere yenilirken, Türkiye istikrarlı bir şekilde büyüdü Bütçemizi tam 6 kat büyüttük. 2002 yılında sadece 120 milyarlık bir bütçemiz varken, bugün 763 milyar liraya yükselen bir bütçe var. Örnekleri çok daha fazla artırabilirim. Ancak sadece bu birkaç başlık bile, AK Parti’nin Türkiye için neyi hedeflediğinin göstergesidir.

İşte bu istikrarlı yükselişimizi, 2023 hedefimize ulaşarak taçlandıracağız.

Dosta düşmana, Türkiye’nin gücünü göstereceğiz.

2023 hedeflerine ulaştığımızda koşumuz bitmeyecek, kutlu yürüyüşümüz kesintisiz devam edecek. Belirlediğimiz hedefleri gerçekleştirirken, geçeceğimiz en önemli sınav 24 Haziran seçimleri olacak. O yüzden bütün AK Partili kardeşlerimin, 24 Haziran’ı, bu büyük hedefler doğrultusunda düşünmesini ve ona göre çalışmasını istiyorum.

Unutmayınız; bizim durmak ya da yorulmak gibi bir lüksümüz yoktur.”

 

“HİÇBİR ZAMAN ÇITAMIZI DÜŞÜRMEDEN, YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

“Bizim hedefimiz; ‘Bilim Merkezi, Teknoloji Üssü ve İleri Sanayi Ülkesi bir Türkiye’ inşa etmektir” diyerek sözlerine devam eden Bakan Özlü, “Bunun içindir; bütün ekonomi politikalarımızın merkezine, bilimi, teknolojiyi ve sanayileşmeyi koyuyoruz. Bilim, teknoloji ve sanayide, bir sıçrama yaparak, ‘büyük ve güçlü Türkiye’ hedefine doğru ilerlemeye devam edeceğiz.

‘Bölgesel bir güç ve küresel bir oyuncu’ olma iddiasındayız. Bu iddiamızı; bilim ve teknolojiyle destekleyeceğiz.

Hiçbir zaman çıtamızı düşürmeden, yolumuza devam edeceğiz.

Devlet ve millet olarak, bu özgüvene sahibiz.

Tarih boyunca da bilimden sanata, medeniyetten devlet idaresine, ekonomiden siyasete her alanda öncülük yaptık. Bundan sonra da, Türkiye’yi daha ileri taşıyacak politikaların oluşturulmasında ve takibinde, hassas davranmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

“TÜRKİYE HEDEFİNE KİLİTLENMİŞ BİR BAKANLIĞIZ”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü sözlerini şöyle tamamladı;

“Biz; Bilim Merkezi, Teknoloji Üssü, İleri Sanayi Ülkesi Türkiye hedefine kilitlenmiş bir Bakanlığız.

Bilgiyi teknolojiye dönüştüren (TÜBİTAK),  KOBİ’lerimizi ve üreticilerimizi, değişik destek ve teşvik paketleriyle destekleyen (KOSGEB),  Üretimi standartlaştıran (TSE) ve markalaştıran (TÜRK PATENT) ile birlikte; Türkiye’nin üretimine, sanayisine, teknolojisine ve insan kaynağına hizmet eden bir partiyiz.”

 

Görüntü için ftp adresi

Adres: ftp://212.174.38.248:60621

Kullanıcı adı: sanayibasin

Parola     : **Vdw98Wm1**

Comments are closed.