0

Bi̇li̇m Sanayi̇ ve Teknoloji̇ Bakanı Faruk Özlü, devletin depreme karşı geliştirilen tüm teknolojik imkanları ve uygulamaları Düzce için seferber ettiğini belirtti.

Bakan Özlü, yazılı açıklamasında, 12 Kasım 1999 Düzce depreminin 18. yılında hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle andığını ifade etti.

Yaşanan depremde 710 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Özlü, “Rabbim, bir daha bölgemize, milletimize ve ülkemize böyle acılar yaşatmasın. Depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın, hemşehrilerimizin acıları, ilk günkü gibi kalbimizde ve hafızalarımızda tazeliğini korumaya devam ediyor. Depremin yıldönümünde, bir kez daha derin bir hüznü yüreklerimizde yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özlü, Düzce depreminin, bu konuda bilinçli olunması ve buna karşı tedbirler alınmasının gerekliliğini gösterdiğine işaret ederek, binaların buna göre inşa edilmesinin önemine değindi.

Kentsel dönüşüm uygulamasının büyük önem arz ettiğinin altını çizen Özlü, şunları kaydetti:

“Bunun bilincinde olarak, ilimizin geleceğine dair projelerimizi bu çerçevede gerçekleştiriyoruz. Devletimiz, depreme karşı geliştirilen tüm teknolojik imkanları ve uygulamaları Düzce için seferber etmiştir. Bundan sonra da aynı bilinçle hareket etmeye devam edeceğiz. Depremin yıl dönümünde Düzce’mizin ve tüm ülkemizin bir daha böyle afetlerle karşılaşmamasını Rabbimden dilerken, 12 Kasım ve 17 Ağustos depremlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha rahmet diliyor, mekanları cennet olsun diyorum.”

 

AA

Comments are closed.